Home

Zeller saláta télire

KataKonyha: Zellerlevél tartósítása télir

1. t én, akkor legyen belőle megfelelő mennyiség addig, amíg majd megint kisüt a nap. Petrezselyemzöldet még csak-csak sikerül vásárolni egész télen is, de zellerlevelet a leghidegebb.
  2. A Vegyes savanyúság télire egy a sok könnyen, gyorsan elkészíthető Saláták receptjeink közül. Indítsa az ékezést egy egyszerűen és gyorsan elkészíthető étellel! Hozzávalók: paradicsom, karfiol, sárgarépa, bors, babérlevél, zeller, fokhagyma, só, lilakáposzta, zellerlevél, zellerszál, dinny
  3. A zeller nagy értéke a sok szerves nátrium, de megtalálható benne a kalcium, a foszfor, a vas, a magnézium, a kálium és néhány nyomelem is. A levele tartalmaz illóolajat (limonént, szelinént, alkil-ftalidokat), furokumarinokat és flavonoidokat is. A zeller serkentőleg hat a veseműködésre

Vegyes savanyúság télire - Savanyúság - Salátá

3.3 Kocsányos zeller saláta télire; 3.4 Recept a szárra zeller télire való elkészítéséhez, szárazon sózva; 3.5 Receptek a zellerszárak paradicsommártásban történő főzéséhez télire. 3.5.1 A klasszikus recept 1 módja; 3.5.2 A klasszikus recept kétféle módja; 4 Mit lehet tenni a kocsányos zeller lombozatával. 4.1 Előny. Petrezselyem, zeller, kapor, télire való eltevése. recept. A száraiktól meg tisztitott leveleket jól meg mosva 1-2 órára szét teriteni abroszon , hogy szikkadjon majd nylon zacskóba bele tessszük majd a mélyhűtőbe 2-3 nap mulva ki vesszük és rá nehezkedünk összemorzsoljuk és vissza tesszük bármikor használhatjuk

Egyúttal salátának való uborkát is tettem el télire... Ez után kutattam pár bejegyzéssel ezelőtt:) Kidney-babos-párizsis saláta (1) kifogtuk az aranyhalat (1) Worchester pác a marhához (1) yorkshire puding (1) zeller leves daragaluskával (1). 4 619 egyszerű és finom házi készítésű receptek zeller kifejezésre a világ legnagyobb főző közösségétől. Böngéssz remek recepteket erre is: Zelleres-almás limonádé (vegán)

Zeller Nosalt

Fejes saláta tárolása | tárolása

Zeller saláta. Bejegyzés navigáció rolvisa Hasonló kategóriák salata eltevese telire salata halhoz ezme saláta kínai babcsíra saláta kuszkusz saláta jamie fejes saláta télire joghurtos rukkola saláta madárbegy saláta recept. Uborka saláta - I. recept. Sok recept van a jó uborkasalátákhoz. Jó tudni néhány receptet is, amelyek felhasználhatók az uborka konzervdobozokkal történő fűszerezéséhez. Az egyik ilyen recept az üvegekben lévő jó uborka salátához a curry uborka recept Mit lehet retekből főzni télire. A leggyakoribb étel, amelyet minden háziasszony bármilyen retekből főzhet, a saláta. És az egyéni saláták vagy a válogatott saláták más zöldségekkel könnyen elkészíthetők meglehetősen nagy választékban, különböző receptek szerint, nemcsak pillanatnyi fogyasztásra, hanem télen történő megőrzésre is

Uborkasaláta télire. Elég jól terem az uborkánk de nem szedjük állandóan. Így mikor odajut a dolog akkor szép nagy tenyérnyi nagyságú termést sikerül leszednünk. Általában az ilyen nagyokat kovászosnak szoktam elrakni, de pont ekkor romlott el az idő is és a spájz pakolása közben legalább 8 nagy üveg kovászos uborkát. Már pihennek a száraz dunsztban. Elkezdtem előkészíteni a töklekvárnak valót is, bár ez holnapra fog maradni, mert elfelejtettem megvenni a citromot. és az uborka eltevése is hátra van még, de nem baj, mert imádok télire eltenni legyen szó savanyúságról, gyümölcsről vagy lekvárról. Csillagtök hagymás-kapros borecetbe Mindent a fagyasztásról. Gyakorlatilag minden élelmiszert le lehet fagyasztani (kivéve az egész tojást, a retket, a fejes salátát, a hagymát), zöldséget, gyümölcsöt, húsokat, készételeket. Ezáltal nemcsak a mikroorganizmusok szaporodását akadályozzuk meg, hanem az élelmi anyagok sejtjeiben lévő enzimek bontó munkáját is. 0°C alatt a nyersanyag víztartalma jéggé fagy 24 egyszerű és finom házi készítésű receptek nyers céklasaláta kifejezésre a világ legnagyobb főző közösségétől. Böngéssz remek recepteket erre is: Nyers céklasaláta, vitaminbomba Cukkini saláta télire - receptek. A téli cukkini saláta legnépszerűbb receptje egy színes saláta, paprikával, ecetes pácban. Ez a saláta nemcsak ízletes, hanem könnyen elkészíthető is. Recept cukkini salátához borssal. Az üvegekbe való paprikás cukkini receptje nagyon népszerű, és sok változata van

Video: Levélnyél zeller: receptek a télre, hogyan kell tároln

Petrezselyem, zeller, kapor, télire való eltevése

Cékla, a vitaminbomba! Íme a legjobb receptek - válogatás. A cékla valóságos vitaminbomba! Egészségmegőrző és regeneráló hatásai miatt a téli hónapokban különösen javallott a fogyasztása. Egyél belőle minél többet édesen, sósan, savanyúan, sütve, főzve vagy nyersen! Recept A tél elmúltával már szánkban érezzük a frissen érett, ízletes nyári zöldségek ízét, de ezekre sajnos még várni kell. A fóliasátrakból ilyenkor kikerülő, a téli-tavaszi bágyadt napsütés által felnevelt növények íze, beltartalma még nem veszi fel a versenyt a télire betárolt zöldségekével, ezért érdemes maradék készleteinket tavasz végéig felhasználni Zeller saláta télire. A zeller nagy értéke a sok szerves nátrium, de megtalálható benne a kalcium, a foszfor, a vas, a magnézium, a kálium és néhány nyomelem is

(Pl. a sárgarépa, a petrezselyem, a saláta, a retek, a zeller, az uborka magok kaphatók drazsírozott kivitelben.) Főleg kezdő kertészek számára ajánljuk az ötletes és egyszerű megoldást kínáló vetőszalagos (sárgarépa, petrezselyem, retek, saláta, hagyma) magokat ; Zeller télire Nosal Kovászos uborka télire, tartósítószer nélkül. Amikor elkészült a kovászos uborka a korábbi leírás szerint (azaz néhány napig kint napozott), leszűrtem a levét és felforraltam azt. Az uborkákat közben elrendeztem 7 deciliteres üvegekben, majd a felforralt és még meleg lével felöntöttem minden üveget. Gyorsan.

Hagymás uborkasaláta télire

Fűszeres cukkinimártás télire, tartósítószer nélkül. Írta: Nóra. A cukkini egy olyan zöldség, amiből rengeteg finomságot készíthetünk. Ha sok cukkini van a kertben, vagy egyszerűen csak nagyon szeretjük ezt a finom zöldséget, akár télire is eltehetjük. Bárhogyan lehet fűszerezni, ezért az ízét nem lehet megunni Ha ősz, akkor céklaszezon: nincs is szebb a friss, lilás, mélybordó gumóknál, amelyek mindent beszíneznek, amihez csak hozzáérnek. Habár sok kisgyerek pont emiatt a tulajdonsága miatt nem kedveli a céklát, felnőttként tudjuk, hogy ez a zöldség rendkívül egészséges: tele van vitaminokkal és hasznos ásványianyagokkal, sőt, savanyúságként is jó hatással van.

Zeller saláta télire. A zeller nagy értéke a sok szerves nátrium, de megtalálható benne a kalcium, a foszfor, a vas, a magnézium, a kálium és néhány nyomelem is. A levele tartalmaz illóolajat (limonént, szelinént, alkil-ftalidokat), furokumarinokat és flavonoidokat i Erdélyből, Székelyudvarhelyről származom, és imádok főzni. Amit tudok a főzésről azt kimondottan az édesanyámtól tanultam. Célom a hagyományőrzés, de nem csak a székely recepteket szeretném átörökíteni az utókornak hanem a Magyarországi és más nemzetek receptjeit is, amit a nagyanyáink istenien el tudtak készíteni abból amit a kertben találtak Például egy tök salátát télire különféle adalékokkal készítenek, amelyek tökéletesen passzolnak ehhez a hálás zöldséghez és egymáshoz. Tök saláták készítésének titkai. A legtöbb ember a tököt valami hatalmas és kerek dologhoz köti. De sok kicsi, hosszúkás vagy körte alakú sütőtök létezik, amelyek állaga. A Zeller télire elkészítési ideje: 40 perc. Pinterest. Felfedezés. A fel és le nyilak segítségével megnézheted, az enter billentyűvel pedig kiválaszthatod az automatikus szövegkiegészítési találatokat, amikor azok elérhetők. Koppints az eszközfelhasználókra, fedezz fel dolgokat koppintással vagy elhúzással Zeller. Nálunk a zellert senki nem eszi meg a levesben. Sőt, a nyúl sem eszi meg! Ezért, ha tehetem, a húslevesbe csak a zeller levelét főzöm bele. De erre nem mindig van lehetőség, csak mikor friss zeller kerül a piacra. Sajnos, nekem a zeller semmilyen formában nem bújt ki a földből, ezért aztán marad a bóti

Pin on Levesek

Zeller betakarítása télire. Ez a legegyszerűbb recept, amely szinte nem igényel erőfeszítéseket és időt takarít meg Önnek. A beszerzéshez használt termékek a legolcsóbbak. Hozzávalók: Olvassa el még: 7 tudományosan bizonyított egészségügyi előnye a spárgának Svéd uborkasaláta télire Nálunk nincs az a mennyiség savanyúságból ami el nem fogyna. Esszük télen és esszük nyáron is, esszük magában és esszük minden olyan ételhez, amely megkívánja maga mellé a savanyúságot. római saláta (1) rozmarinf (1) rozmaring (5) römertopf (4) rukkola (1) rum (20) rumos meggy (1) sajt (48. Spenót télire Minden évben teszek el jó sok spenótot. Ősszel vetjük el a magokat, tavasz elején pedig már ehetünk friss bébispenótot zöld turmixban vagy salátának. Áprilisban aztán készül néhány spenótos főétel , majd a maradék spenótlevelet elteszem télire

Az idén már készítettünk tartósítószermentes házi fokhagymakrémet, tavaly szintén tartósítószermentes paprikakrémet valamint házi ételízesítőt tettünk el, de repertoárból hiányzik még a vöröshagymakrém. Gondolom, sokakban felmerülhet a kérdés, hogy mire jó ez, mi értelme ennek, mikor a boltban az év bármely napján kapható vöröshagyma, méghozzá emberi. Kb fél óráig főzöm, aztán tiszta üvegbe töltöm, tartósítót szórok a tetejére és száraz dunsztba teszem. Felhasználáskor a darált húst átfuttatom zsíron, amíg elszíneződik, utána ráöntök egy üveg szószt és készre főzöm a húst benne

4 619 egyszerű és finom zeller recept - Cookpad recepte

Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni. Bejelentkezés. A megadott jelszó, vagy felhasználó név nem megfelelő Gyömbéres sárgarépa/zeller saláta Nincs nap sárgarépa nélkül és ilyentájt zeller nélkül. Általában csak úgy tisztítva, szeletelve elrágcsáljuk, de most luxus kivitelben. Jalapeno chili télire tartósítószer nélkül. Fermentált/savanyú káposzta ahogy üvegben készítem lépésről-lépésre Tegyünk el télire zöldséget, gyümölcsöt! 2019.09.04 100 dinárért 3-4 kukoricát lehet kapni, a saláta ára 30-60 dinár között mozog. Az újhagyma 70 dinárért kapható, minden a szépségétől függ. A zeller ára 50 és 100 dinár között mozog, ezekről a nagyokról beszélek, a petrezselyem levelek 20 dinárba. Zöldségek és gyümölcsök télire. Szüret és betakarítás: egyszerre jelent bőséget és ad feladatot, hogy gondoskodjunk a jövőről. Nagyanyáink tartósítási trükkjei segítenek, hogy télen se kelljen az íztelen melegházi paradicsomra fanyalodnunk, ha némi vitaminra vágyunk. Mirelit zöldségek, déligyümölcsök.

Paradicsom télire Mindmegette

..hogy például a fejes saláta, a hónapos retek és a sárgarépa jól illenek egymás mellé, kedvező hatásúak. Jó eredményeket érünk el zeller-hagyma-bokorbab vegyes kultúrával, valamint a szamóca közé ültetett főző-.. Az alenka céklasaláta télire bíbor-rózsaszínű, mint a gyönyörű Alenka orcája. Az édes-savanykás íz minden családtag számára vonzó lesz, így a saláta nemcsak köretként fogyasztható el, hanem egyszerűen kenyérre is tehető. 4 kilogramm répa mellett a gyógyszerhez 1,5 kg paradicsomra, 0,5 kg édes paprikára, ugyanannyi sárgarépára és hagymára lesz szükség Új cikksorozatunkban minden hónap elején összegyűjtjük a kedvenceinket regisztrált felhasználóink fogásai közül. Csatlakozzatok ti is a Nosalty közösségéhez, töltsétek fel receptjeiteket, és inspiráljátok egymást az év minden napján! Megnézem. Gasztro Uborkasaláta télire. Hozzávalók: uborka, hagyma, sima ásványvíz, só, cukor, ecet, pici borkén. Elkészítési módja: Megpucoljuk és karikára vágjuk az uborkát és hagymát, majd picit besózzuk. Vízből cukorból és ecetből a szokásos módon salátalevet készitünk

És még fotó nélkül lesz római saláta, mángold, fejes saláta, jégsaláta, és majd még meglátjuk, hogy mi Örülünk!! (és ha nem tudsz szombaton kora reggel kimenni a piacra, csak szólj, segítünk Sóval és olajban eltett petrezselyem télre. Tegnap a piacon úgy tűnt, hogy mindenki petrezselymet árul. Igaz már írtam róla, meg a tartósításáról, de kedvet kaptam, hogy újabb adagot készítsek. Most sóval kevertem össze és egy másik üvegben pedig, extra szűz olívaolajjal öntöttem le. Előkészítés. A petrezselymet. Gogos télire. Mákvirág -Poppy 09/22/2014 Hozzászólások (0) Szombaton ráadásnak megérkezett otthonról a csomag. 17 kg padlizsán, és 4 kg gogos. Persze padlizsánt itt is lehet kapni, csak épp az ize nem ugyanolyan mint otthon. Igy a tegnapi napom, ennek sütésével, pucolásával, vágásával, zacskózásával telt el. Zöldségek és gyümölcsök télire. hűvös helyen tárolva télen is színesíthetünk vele salátát. Fűszerolajok. 15 kg cékla, 10 kg zeller, 10 kg karalábé. Tárolás előtt 1-2 napig kiterítve, esőtől védett helyen szikkasztani kell a gyümölcsöt, zöldséget. Ehhez a művelethez ne rakjuk őket egymás tetejére.

A zeller íze nagyon jól illik a haléhoz. Általában csak annyit készítek, amennyi rögtön el is fogy, mert a burgonya másnapra sajnos nagyon megszívja magát és megkeményedik, így eltenni nem érdemes. Elkészítési idő: 45 perc Zelleres burgonyasaláta Hozzávalók: 1 kg salátaburgonya ( pld. kifliburgonya) 2 nagy vöröshagym Zöldségeskert télire. Hihetetlen, de csak most sikerült elkészíteni. Pedig annyira akartam, csak valahogy mindig szombat este jutott eszembe, amikor már esélytelen, hogy elkészüljön, mire indulnom kell. Vegavarázs oldalán találkoztam vele, hónapokkal ezelőtt, és végre, sikerült időben észbe kapnom és elindítani az. Csicseriborsó-saláta zellerrel, zöldségekkel Ha nyers csicserivel dolgozunk, akkor egy fazékban megpirítjuk a fűszereket (babér, koriander, mustármag, római kömény). Beledobjuk a borsót, felöntjük vízzel, beledobjuk a meghámozott, de egészben hagyott vöröshagymát, sózzuk, és lefedve addig főzzük, míg a csicseriborsó.

9 Befőzés ideas | befőzés, tartósítás, ételreceptek

zeller télire Receptkereső

Családi recept: A legfinomabb házi káposztasaláta

Gombás vegyes-saláta 70 Hordós savanyúság 1. 71 Savanyú görögdinnye 74 Vegyes savanyúság 1. 75 Zeller eltevése 78 Zöld levelek eltevése (Sóska, paraj, karalábé) 79 Zöldbab eltevése 81 Üveges zöldbab 1. 82 Zöldbab paradicsomban 84 Zöldbab szárítva 5. 85 Zöldségfélék fagyasztva (mikrohullámú receptek) 8 Készítettem kínai édes-savanyú konzervet. Egy adagot nem tettem üvegbe, ahhoz sütöttem sertés hús csíkokat, és összeforraltam a mártással. Párolt rizst adtam mellé. Sokkal finomabb mint a bolti. Hozzávalók: 2,5 lt közepes sűrűségű paradicsomlé, 1,5 dkg gyömbér, 10 dkg fehér hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 20 dkg alma, 1 babérlevél, 20 szem szegfűszeg, 2-3 cm-es.

A zeller es a karfiol kis fusttel nagyon jol kihozza egymast. Ebbol nekem 15 db 2,5 dl es es 2 db 3,3 les jott ki es adag ma reggelre. Befőzőautomata 100/120 min 4,1-4,2 pH ig kell savasítani Kezdőlap / A(z) paradicsom saláta eltevése télire fórumtémák: (page 2) A(z) paradicsom saláta eltevése télire fórumhoz témák: Különleges zöldséges saláták. 2017-05-18 Főzés Főve, sülve, grillezve és párolva is finom, de eltehetjük savanyúságnak is télire. A reszelt kis céklából ízletes saláta készíthető (például édesköménnyel fűszerezett céklasaláta zsályás krutonnal). A régi rómaiak vérképző hatást tulajdonítottak a céklának, de hashajtóként és lázcsillapítóként is. Élvezhetetlen massza lesz például a görögdinnyéből. A nyers burgonya fagyasztva kellemetlenül édeskéssé válik. Ha nem csak néhány hétre, hanem hónapokra tesszük el a zöldségféléket, akkor nem takaríthatjuk meg az előfőzést, ami megvédi zöldségeinket attól, hogy amikor elővesszük, kellemetlen ízt és szagot árasszanak. A növények sejtjeiben ugyanis íz.

Paradicsomlé télire | Nosalty

Zeller saláta Receptkereső

Uborka saláta télire - ezek a legjobb receptek az üvegekb

Retek betakarítása télire: saláták, pácolt, koreai stílusú

A zöldségeket apróra vágtam. Összekevertem, sóztam, borsoztam, hozzáadtam a majonéz egy részét (hagytam a díszítéshez egy keveset) és citromlével savanyítottam Jó példa a bimbóskel (Brassica oleraceae L. convar. gemmifera), mely szintén a kertben maradhat télire, és akár a főzésre szánt kelbimbókat a havas levelek alól is leszüretelhetjük. A ~ nagyra nő, a szükséges tőtávolsága ennek kell megfelelő legyen. Amíg a fejek megnőnek, lehet közéjük salátát vagy A zeller, a. Vitamin saláta friss cékla és káposzta Ez szerepel számos diétás menü fogyás, hogyan ültetik lila sárgarépa fogyás a gyakorlatba a recept káposzta répa Guria. A káposzta saláta káposzta saláta, fogyás 1közepes rántotthús zöldséges rizs és saláta fetasajt saláta répa káposzta. Narancsos lilakáposzta saláta recept: 1

Falu végi kurta porta: Uborkasaláta télir

A zellergunót almareszelővel, vagy darálóval le kell reszelni. Citromlevet önteni rá, hogy világos maradjon, rászórni az asztali sót, ráönteni a cukorot, arra a 10%-os ecetet, és többször megkeverve állni hagyni, mert levet ereszt, és így nem kell rá víz, csak ha télire eltesszük, de akkor citrom helyett inkább nagyon kevés citromsav és szalicil is kell bele és forró. Vegyes zöldségek eltevése télire tartósító nélkül bíborszínű saláta (1) biirsalma (1) BL80 búzakenyérliszt (1) bodzaméz (2) bodzavirág (2) bogrács (1) bőrős malackaraj (1) bőrös sertéshús (1) bors zellergumó (1) zeller levél (1) zöldbab (6) zöldbors. Az az igazság, hogy a kertünkben rengeteg zöldség terem. Szeretnék belőlük télire is eltenni. zeller, egy kis karalábé, ezt is kisebb üvegekbe. sózva teszi el. vegeta helyett ezt tesz a levesekbe. nagyon jó az ajánlott könyv,érdemes megszerezni. nem tudom ismered-e a sültpaprika salátát, én azt is szoktam télire eltenni. Gyors zellersaláta -szárzeller saláta ínyenceknek 2014. január 7. kedd; Zeller-szárzeller-halványított zeller - A mindennapi egészség 2014. január 4. szombat; Karácsonyi narancsos dekoráció 2013. december 22. vasárnap; Kedvenc házi, diétás szaloncukraim 2013. december 22. vasárna Zeller kence vagy saláta Hozzávalók: 1 kisebb zeller, két kávéskanál tejszines torma, só, pici cukor, pár csepp ecet vagy citrom leve és kb. 2 dl tejföl, esetleg kevés natur joghurt. A zellert megpucoljuk és lereszeljük a legkisebb lyuku reszelön

Bolognai szósz télire recept Vass Laszlone konyhájábólRédei Kertimag ZrtTorma télire | NOSALTY

Befőzés; tök, patiszon, paradicsom és minden mi télire

Almapaprika télire Hozzávalók: 3 kg almapaprika 2,25 l víz 4,5 dl 10% ecet 12,5 dkg kristálycukor 6,25 dkg só egész köménymag egész mustármag egész... Mackósajtos csirkecom A hagyományos ízvilág mellett, sok különlegességgel is találkozhattok, receptjeimet nem csak lisztérzékenyeknek ajánlom, hanem azoknak is, akik étrendjükben a változatosságra törekednek A zeller nemcsak finom, hanem egészséges is, mindegy, hogy gumós vagy angol zeller, bármelyiket is választod, remekül fel tudod majd használni minden részét a konyhában. diós Waldorf-saláta az édes-sós ízek kedvelőinek. Sűrű és zamatos házi paradicsomlé télire: így nem romlik meg a következő szezonig; Femina Aki szereti a friss kapor ízét a túrós bélesben, túrós palacsintában, töltött káposztában tökfőzelékben stb. annak most érdemes friss kaprot elrakni a fagyasztóba. Mosás után összevágom, majd üvegekbe rakom, hogy az illata ne járja át a fagyasztószekrényt. Bármikor vehetek ki belőle, olyan, mintha akkor szedtem volna. Ugyan így szoktam elrakni petrezselyem és.

Tartósítás otthon: így őrizzük meg a nyár ízeit télir

Bolognai mártás télire. Itt a befőzések ideje és az idén valahogy nagy kedvet kaptam hozzá, hogy egyre több savanyúságot, paradicsomot, lekvárt tegyek el. Hétfőn elkészült az idei csalamádé! :)) Anyutól és anyósomtól is kaptam paradicsomot, ami ahhoz sok volt, hogy megegyük, így az interneten kutakodtam kicsit, hogy mit. Káposzta télire Diákkoromban télen mindig vártam, hogy otthon végre egy jót egyek Nagyika sarvalt káposztájából:-), idén Én is nekirugaszkodtam, s több receptet olvasva, végül mégiscsak felhívtam az otthoniakat s leérdeklődtem a receptet, végülis hosszú évek óta bevált recept:-) izgatottan várom a végeredményt..

Kelbimbo, angol Zeller és más finomságok, nagyszerü saláta ami föétel is lehet, vagy éppen egy szelet frissen sült hús mellé. Hozzávalók 2 személyre: 8-10 kelbimbo sós vizben megfözve, 1 kisebb szivsaláta vagy madársaláta, 2 darab közepes héjában fött krumpli, 3 db szárzeller, ujhagyma, vagy lilahagyma, pár szem rózsabors Grapefruitos céklaturmix. 10. Télen sokszor reszelek csicsókát is a cékla mellé, ezúttal kevés mustáros, joghurtos öntet került rá és köretként szolgált a tökmaglisztbe forgatott rántott cukkini mellé. Tökmaglisztes rántott cukkini csicsókás céklasalátával. Céklára fel és meséljétek el melyik ízlett a legjobban Zeller télire | Nosalty. Eljött a hideg, fagyos idő, és beleuntam az állandó takarásba, bugyolálgatásba. Mivel sok zellerlevelem volt még a kertben, így leszedtem, és a jól bevált aprítógéppel mindet összezúztam. Roppanós és édes zeller saláta, almával és dióval (gluténmentes, laktózmentes, tojásmentes, vegán. A leveles zöldek (saláta, pak choi, oriental mix, spenót, rukkola, stb. ) mosását érdemes bő vízben a mosogatóban végezni. A leveleire szedett zöldeket lassan beleszórhatjátok a vízbe (közben alkalmatok nyílhat kikapni, amit el akarok távolítani, néhány sárgább levél, esetleg gyom, bár a tyúkhúr nyugodtan maradhat) 0,5 dl 20%-os ecet. 20 dkg cukor. 2 dkg só. 3 g nátrium-benzoát. A tartósítószert kivéve összekevertem a hozzávalókat és másfél napig állni hagytam. Kétszer megkevertem közben. A levét (0,5 l) kinyomkodtam és forralás után hozzáadtam a tartósítószert. A céklás káposztát fertőtlenített üvegekbe tuszkoltam (3 darab. Nem írok mennyiségeket, salátát - már sokszor említettem - érzésre készítünk. De úgy nagyjából: a zsülienre vágott zeller és almacsíkok körülbelül egyforma kupócot képezzenek. Egy főre szerintem fél alma és ennek megfelelő zeller kell, mert ez a saláta tipikusan egy kiváló előétel. Ha főfogásnak ennénk.